Valtuuston jäsenet, sivun otsikko

Valtuuston jäsenet

Valtuuston jäsenet

 

Valtuuston puheenjohtajisto

Sivu arviointi ja palaute

Valtuusto, puheenjohtajisto

Mäkisalo-Ropponen Merja (SDP) Valtuuston puheenjohtaja merja.makisalo-ropponen@luottamus.joensuu.fi
Elo Timo (Kok.) Valtuuston 1. varapuheenjohtaja timo.elo@luottamus.joensuu.fi
Kinnunen Asseri (PS) Valtuuston 2. varapuheenjohtaja asseri.kinnunen@luottamus.joensuu.fi

Valtuutetut, otsikko

Valtuutetut

Valtuusto, valtuutetut

Bogdanoff Eero (PS) eero.bogdanoff@luottamus.joensuu.fi
Dannenberg Alia (Vas.) alia.dannenberg@luottamus.joensuu.fi
Eloranta Satu-Sisko (SDP) satu-sisko.eloranta@luottamus.joensuu.fi
Eskelinen Seppo (SDP) seppo.eskelinen@luottamus.joensuu.fi
Eteläpää Päivi (Kesk.) paivi.etelapaa@luottamus.joensuu.fi
Heinonen Eila (SDP) eila.heinonen@luottamus.joensuu.fi
Helander Hannu (PS) hannu.helander@luottamus.joensuu.fi
Hirvonen Jukka (SDP) jukka.hirvonen@luottamus.joensuu.fi
Hjälm Heli (Kok.) heli.hjalm@luottamus.joensuu.fi
Holopainen Hannu (SDP) hannu.holopainen@luottamus.joensuu.fi
Honkanen Anu (SDP) anu.honkanen@luottamus.joensuu.fi
Hulmi Helena (Kesk.) helena.hulmi@luottamus.joensuu.fi
Huovinen Sari (Liik.) sari.huovinen@luottamus.joensuu.fi
Järvinen Anni (Vas.) anni.jarvinen@luottamus.joensuu.fi
Kaita Karita (Kok.) karita.kaita@luottamus.joensuu.fi
Karhapää Emilia (Vihr.) emilia.karhapaa@luottamus.joensuu.fi
Keskisalo Pentti (SDP) pentti.keskisalo@luottamus.joensuu.fi
Ketonen Matti (Kok.) matti.ketonen@luottamus.joensuu.fi
Kontiokorpi Anniina (Vihr.) anniina.kontiokorpi@luottamus.joensuu.fi
Koskinen Sari (Vihr.) sari.koskinen@luottamus.joensuu.fi
Kuivalainen Maija (Vas.) maija.kuivalainen@luottamus.joensuu.fi
Kukkonen Pekka (Kesk.) pekka.kukkonen@luottamus.joensuu.fi
Kärkäs Joakim (SDP) joakim.karkas@luottamus.joensuu.fi
Laasonen Jenni (Kok.) jenni.laasonen@luottamus.joensuu.fi
Laitila Sami (Kesk.) sami.laitila@luottamus.joensuu.fi
Leppänen Jaakko (PS) jaakko.leppanen@luottamus.joensuu.fi
Mainonen Jenni (SDP) jenni.mainonen@luottamus.joensuu.fi
Mara Outi (PS) outi.mara@luottamus.joensuu.fi
Mikkonen Krista (Vihr.) krista.mikkonen@luottamus.joensuu.fi
Mikkonen Virve (SDP) virve.mikkonen@luottamus.joensuu.fi
Mustonen Juha (Kesk.) juha.mustonen@luottamus.joensuu.fi
Nuutinen Jere (Kesk.) jere.nuutinen@luottamus.joensuu.fi
Nuutinen Tapani (Kesk.) tapani.nuutinen@luottamus.joensuu.fi
Piironen Mika (KD) mika.piironen@luottamus.joensuu.fi
Pippuri Arto (Kok.) arto.pippuri@luottamus.joensuu.fi
Porokka Jouni (Kok.) jouni.porokka@luottamus.joensuu.fi
Poutanen Wilma (Vihr.) wilma.poutanen@luottamus.joensuu.fi
Puustinen Pekka (Kesk.) pekka.puustinen@luottamus.joensuu.fi
Puustinen Timo (Kesk.) timo.puustinen@luottamus.joensuu.fi
Pyöriäinen Jasmin (KD) jasmin.pyoriainen@luottamus.joensuu.fi
Rossi Hannes (Kesk.) hannes.rossi@luottamus.joensuu.fi
Räty Margareetta (SDP) margareetta.raty@luottamus.joensuu.fi
Räty Marjatta (PS) marjatta.raty@luottamus.joensuu.fi
Saarelainen Antti (Vas.) antti.saarelainen@luottamus.joensuu.fi
Savolainen Terhi (Vihr.) terhi.savolainen@luottamus.joensuu.fi
Tahvanainen Petteri (Vas.) petteri.tahvanainen@luottamus.joensuu.fi
Tielinen Ari (SDP) ari.tielinen@luottamus.joensuu.fi
Toivanen Ville (Kesk.) ville.toivanen@luottamus.joensuu.fi
Torni Anni (SDP) anni.torni@luottamus.joensuu.fi
Törmälä Anssi (Kok.) anssi.tormala@luottamus.joensuu.fi
Vanhanen Helmi (Vihr.) helmi.vanhanen@luottamus.joensuu.fi
Vehviläinen Anu (Kesk.) anu.vehvilainen@luottamus.joensuu.fi
Wihonen Jussi (PS) jussi.wihonen@luottamus.joensuu.fi
Vornanen Timo (PS) timo.vornanen@luottamus.joensuu.fi
Vuojärvi Petja (Kok.) petja.vuojarvi@luottamus.joensuu.fi
Väistö Matti (Kesk.) matti.vaisto@luottamus.joensuu.fi

Valtuuston jäsenet, varavaltuutetut

Varavaltuutetut

Joensuun kaupunginvaltuutetut 2021–2025, haitari

Varavaltuutetut 2021–2025