Joensuun Urheiluakatemia

Hallinto

Tarmo Koivuranta akatemiatoiminnan kehittäjä 050 590 1353 tarmo.koivuranta@joensuu.fi

Tavoitettavissa ma-to klo 8-16

Jukka Keskisalo valmennuksen asiantuntija 050 476 3999 jukka.keskisalo@joensuu.fi

Tavoitettavissa perjantaisin klo 8-16

Joensuun Urheiluakatemia yhteysteidot asiantuntijat

Asiantuntijat

Tiina Halonen Fysioterapeutti / Asiantuntijatoiminnan vastuuhenkilö 050 540 1407 tiina.halonen@islo.fi
Aleksis Aronen psykologi - aleksis.aronen@gmail.com
Tuomas Karjalainen ominaisuusvalmentaja
Laura Kontio Marins psykologi (harjoittelija)
Sari Lehikoinen fysioterapeutti
Juha-Matti Eskelinen fysioterapeutti
Teemu Leinonen fysioterapeutti
Joonas Ryhänen fysioterapeutti

toimipiste Joensuu Areenalla pukuhuonekäytävän päässä

Urheiluakatemia yhteystiedot

Valmentajat

Ahti Toivanen Ampumahiihto 050 468 8567
Ilari Nissinen Hiihto 044 010 2396 ilari.nissinen@hotmail.com
Tuomas Silvennoinen Jalkapallo tuomas.silvennoinen@jippo.fi
Simo Karjalainen Jääkiekko 044 011 2623
Marko Tuononen Koripallo 050 339 7046 marko.tuononen@katajabasket.fi
Tuomas Vainionpää Lentopallo 045 125 9330
Sami Österlund Pesäpallo 0445587589 sami.osterlund@joensuunmaila.fi
Janne Ruuskanen Salibandy 045 234 7484 janne.ruuskanen@josbajuniorit.fi
Jouni Oja-Lipasti pesäpallo jouni.oja-lipasti@joensuunmaila.fi
Janne Tähkä Salibandy janne.tahka@josbajuniorit.fi
Lauri Nenonen Suunnistus 0405438847 ykk.lauri@hotmail.com
Miia Hyttinen Taitoluistelu 050 356 5251 marttinenmiia@gmail.com
Noora Nevalainen TeamGym 044 026 4399 noora.nevalainen@luukku.com
Miira Voutilainen TeamGym 040 051 2385 miiravou@student.uef.fi
Petri Hirvonen Uinti 050 524 9970 petri.hirvonen@jous.fi
Juha Turunen Uinti 040 542 7566 juha.turunen@jous.fi
Jarkko Kumpulainen Yleisurheilu 040 570 0229 jarkko.kumpulainen@katajayu.fi
Olavi Parjanen Yleisurheilu 044 341 7782 olavi.parjanen@sul.fi

Urheiluakatemia yhteystiedot oppilaitokset

Oppilaitosten yhteyshenkilöt

Joensuun Urheiluakatemia

Mehtimäenaukio 2, 80110 Joensuu
Joensuu Areena

Sivu arviointi ja palaute