Joensuun Urheiluakatemia

Hallinto

Tarmo Koivuranta akatemiakoordinaattori 050 590 1353 tarmo.koivuranta@joensuu.fi
Jukka Keskisalo valmennuksen asiantuntija (osa-aikainen) 050 476 3999 jukka.keskisalo@joensuu.fi

Joensuun Urheiluakatemia yhteysteidot asiantuntijat

Asiantuntijat

Tiina Rissanen fysioterapeutti / asiantuntijatoiminnan vastuuhenkilö 050 340 7026 tiina.rissanen@islo.fi
Aleksis Aronen psykologi info@aleksisaronen.com
Sari Lehikoinen fysioterapeutti sarilehi@gmail.com
Juha-Matti Eskelinen fysioterapeutti jeskelinen@gmail.com
Teemu Leinonen fysioterapeutti teemu.leinonen@islo.fi
Joonas Ryhänen fysioterapeutti 0505997547 joonas.t.ryhanen@hotmail.com

toimipiste Joensuu Areenalla pukuhuonekäytävän päässä

Urheiluakatemia yhteystiedot

Valmentajat

Ahti Toivanen Ampumahiihto 050 468 8567
Sasu Keto Jääkiekko sasu.keto@jokipojat.fi
Valtteri Jääskeläinen Lentopallo valtteri.jaaskelainen@gmail.com
Ilari Nissinen Hiihto 044 010 2396 ilari.nissinen@hotmail.com
Joanna Ahteela Muodostelmaluistelu
Merja Laakkonen Muodostelmaluistelu
Sami Okkonen Jalkapallo sami.okkonen@jippo.fi
Mikko Hallikainen Jalkapallo 0408296208 mikko.hallikainen@jippo.fi
Arttu Jurvakainen Pesäpallo arttu.jurvakainen@joensuunmaila.fi
Markku Kyllönen Jääkiekko
Marko Tuononen Koripallo 050 339 7046 marko.tuononen@katajabasket.fi
Anders Sutinen Lentopallo
Janne Tähkä Salibandy janne.tahka@josbajuniorit.fi
Santeri Silvennoinen Suunnistus
Miia Hyttinen Taitoluistelu 050 356 5251 marttinenmiia@gmail.com
Miira Voutilainen TeamGym 040 051 2385 miira.voutilainen@joensuunkataja.fi
Petri Hirvonen Uinti 050 524 9970 petri.hirvonen@jous.fi
Jarkko Kumpulainen Yleisurheilu 040 570 0229 jarkko.kumpulainen@katajayu.fi
Olavi Parjanen Yleisurheilu 044 341 7782 olavi.parjanen@sul.fi

Urheiluakatemia yhteystiedot oppilaitokset

Oppilaitosten yhteyshenkilöt

Joensuun Urheiluakatemia

Mehtimäenaukio 2, 80110 Joensuu
Joensuu Areena

Sivu arviointi ja palaute