Ohjaamo Joensuu

Ohjaamo tarjoaa ohjausta ja neuvontaa opiskeluun, työhön, tulevaisuuden pohdintaan ja arjen asioihin kaikille alle 30-vuotiaille nuorille. Kun et tiedä mistä aloittaa, aloita Ohjaamosta!

Kun et tiedä mistä aloittaa...

  • Mietitkö opintojen aloittamista, mutta et ole varma mitä opiskelisi ja missä?
  • Eikö töitä tunnu löytyvän? Kaipaatko vinkkejä tai apua työnhakuun?
  • Haluaisitko pohtia jonkun kanssa rauhassa mikä minusta tulee isona?
  • Tuntuuko etuuksien hakeminen kiemuraiselta?
  • Kaipaatko arkeesi tekemistä tai vinkkejä?

Meillä työskentelee

  • Ohjaamon Olli
  • Duuniagentteja (yksilövalmentajia)
  • TE-palvelujen asiantuntijoita
  • Muita hyvinvoinnin ja terveyden ammattilaisia

Lisäksi tarjolla on säännöllisesti opinto-ohjausta ja non stop -työhaastatteluja yhteistyöyritysten avoimiin paikkoihin. Voit myös hyödyntää kattavaa yhteistyöverkostoamme!

Luotsi ja Ohjaamo viikkokalenteri

Viikkokalenteri

 

 

Avaa kalenteri uuteen ikkunaan tästä.

Ota yhteyttä

Lomake

Yhteydenottopyyntö Ohjaamolle

Pyydä yhteydenottoa Ohjaamosta sinua askarruttavissa asioissa. Kuvaile asiaasi lyhyesti, työntekijä ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse neljän arkipäivän sisällä yhteydenottopyynnön jättämisestä. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten älä kirjoita viestikenttään sellaisia asioita, joita et kirjoittaisi sähköpostiinkaan (esim. henkilötunnus tai arkaluonteiset asiat).

YHTEYSTIEDOT

 

 

Avoinna
ma–pe kello 10–18

Kauppakeskus Centrum
Kauppakatu 29, 1. kerros

ohjaamo@jns.fi

Olli Majaluoma

tietopalveluohjaaja, Joensuun Ohjaamo
050 407 1218
olli.majaluoma@joensuu.fi

Heidi Kauppinen

TE-palvelujen asiantuntija, Joensuun Ohjaamo
029 504 3150
heidi.kauppinen@te-toimisto.fi

Timo Kettunen

TE-palvelujen asiantuntija, Joensuun Ohjaamo
029 504 3056
timo.kettunen@te-toimisto.fi

Minna Vanhanen

sosiaalityöntekijä, Onni-hanke, Joensuun Ohjaamo
050 516 1766
minna.vanhanen@te-toimisto.fi

Riikka Rantalainen

psykologi, Onni-hanke, Joensuun Ohjaamo
050 472 0284
riikka.rantalainen@te-toimisto.fi

Laura Kekäle

duuniagentti, Luotsi -hanke
050 512 4961
laura.kekale@joensuu.fi

Antti Räty

duuniagentti, Luotsi -hanke
050 432 9472
antti.raty@joensuu.fi

Sivu arviointi ja palaute

Ohjaamo facebook-syöte