Ohjaamo Joensuu -otsikko

Ohjaamo Joensuu

Ohjaamo Joensuu

Ohjaamo tarjoaa ohjausta ja neuvontaa opiskeluun, työhön, tulevaisuuden pohdintaan ja arjen asioihin alle 30-vuotiaille nuorille. Kun et tiedä mistä aloittaa, aloita Ohjaamosta!

Kun et tiedä mistä aloittaa...

  • Mietitkö opintojen aloittamista, mutta et ole varma mitä opiskelisi ja missä?
  • Eikö töitä tunnu löytyvän? Kaipaatko vinkkejä tai apua työnhakuun?
  • Haluaisitko pohtia jonkun kanssa rauhassa mikä minusta tulee isona?
  • Tuntuuko etuuksien hakeminen kiemuraiselta?
  • Kaipaatko arkeesi tekemistä tai vinkkejä?

Meillä työskentelee

  • Tietopalveluohjaaja
  • Duuniagentteja (yksilövalmentajia)
  • TE-palvelujen asiantuntijoita
  • Muita hyvinvoinnin ja terveyden ammattilaisia

Lisäksi tarjolla on säännöllisesti opinto-ohjausta ja non stop -työhaastatteluja yhteistyöyritysten avoimiin paikkoihin. Voit myös hyödyntää kattavaa yhteistyöverkostoamme!

Luotsi ja Ohjaamo viikkokalenteri

Viikkokalenteri

Viikko 39

Tiistai 23.9.

Oppisopimus mahdollisuutena
Teemoina: Kasvatus- ja ohjausala sekä sosiaali- ja terveysala
Pia Perämäki
10–12

OPO paikalla
Elina Hokkanen, Riveria
klo 12–15

Onni-Cafe
Teemana: arjen valinnat
Ohjaamolla
14–16

 

Keskiviikko 24.9.

Etsivä nuorisotyö paikalla
klo 12–14

 

Torstai 25.9

Duunitorstai, VMP
klo 12–14

 

Perjantai 26.9.

SIMHE maahanmuuttajien ohjauspalvelut
Hannele Niskanen, Karelia-ammattikorkeakoulu
klo 10–12

Tarinoita yrittäjyydestä
Jari Rahkala, Lean OPS
klo 12–13

Ohjaamo Joensuu yhteystiedot

Ota yhteyttä!

Ohjaamo on avoinna: ma–pe kello 1018, puh. 050 593 5156

 

Voit olla myös suoraan yhteydessä työntekijöihin:

 

Tietopalveluohjaaja Olli Majaluoma 050 407 1218 / olli.majaluoma@joensuu.fi

TE-palvelujen asiantuntija Heidi Kauppinen 029 5043 150 / heidi.kauppinen@te-toimisto.fi

TE-palvelujen asiantuntija Timo Kettunen 029 5043 056 / timo.kettunen@te-toimisto.fi

Sosiaalityöntekijä, Onni-hanke Minna Vanhanen 050 516 1766 / minna.vanhanen@te-toimisto.fi

Psykologi, Onni-hanke Riikka Rantalainen 050 4720 284 / riikka.rantalainen@te-toimisto.fi

Duuniagentti Laura Kekäle 050 512 4961 / laura.kekale@joensuu.fi

Duuniagentti  Hannele Honkanen 050 467 8522 / hannele.honkanen@joensuu.fi

Duuniagentti Susanna Mutanen 050 590 7479 / susanna.mutanen@joensuu.fi

Duuniagentti Joona Mäntynen 050 590 7756 / joona.mantynen@joensuu.fi

Duuniagentti Anne Kokkonen 050 566 3498 / anne.kokkonen@joensuu.fi

 

Hankkeet:

ONNI-hanke, Ohjaamoiden psykososiaalisen tuen kehittämishanke

Tietoa ja neuvontaa Ohjaamosta-hanke 

Lomake

Yhteydenottopyyntö Ohjaamolle

Pyydä yhteydenottoa Ohjaamosta sinua askarruttavissa asioissa. Kuvaile asiaasi lyhyesti, työntekijä ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse neljän arkipäivän sisällä yhteydenottopyynnön jättämisestä. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten älä kirjoita viestikenttään sellaisia asioita, joita et kirjoittaisi sähköpostiinkaan (esim. henkilötunnus tai arkaluonteiset asiat).

ASIOI VERKOSSA

YHTEYSTIEDOT

Sivu arviointi ja palaute

Ohjaamo facebook-syöte