Ohjaamo

Ohjaamo tarjoaa ohjausta ja neuvontaa opiskeluun, työhön, tulevaisuuden pohdintaan ja arjen asioihin kaikille alle 30-vuotiaille nuorille. Kun et tiedä mistä aloittaa, aloita Ohjaamosta!

Ohjaamon toiminta koronan aikana
Joensuun Ohjaamo siirtyy täysin etäpalveluihin 18.3. lähtien toistaiseksi, mutta palvelee muutoin normaaliin tapaan. Olemme jatkossakin auki arkisin 12-16 ja keskiviikkoisin 12-17. Meidät tavoittaa puhelimella ja sähköpostilla. Lisäksi Ohjaamo avaa oman chat-palvelunsa keskiviikosta 18.3. alkaen, joka päivystää aukioloaikojen lisäksi maanantaisin 20-22 välillä.

 

Ota yhteyttä asiassa kuin asiassa!

Ohjaamochat on auki Ohjaamon aukioloaikojen lisäksi maanantaisin 20-22

 

Kun et tiedä mistä aloittaa...

  • Mietitkö opintojen aloittamista, mutta et ole varma mitä opiskelisi ja missä?
  • Eikö töitä tunnu löytyvän? Kaipaatko vinkkejä tai apua työnhakuun?
  • Haluaisitko pohtia jonkun kanssa rauhassa mikä minusta tulee isona?
  • Tuntuuko etuuksien hakeminen kiemuraiselta?
  • Kaipaatko arkeesi tekemistä tai vinkkejä?

 

Oletteko säännöllisesti kokoontuva ryhmä, jolta puuttuu oma kokoontumispaikka arkisin? Ohjaamo tarjoaa mielellään tilojansa avoimien ryhmäkokoontumisten järjestämiseen iltapäivisin. 

 

Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

Lomake

Yhteydenottopyyntö Ohjaamolle

Pyydä yhteydenottoa Ohjaamosta sinua askarruttavissa asioissa. Kuvaile asiaasi lyhyesti, työntekijä ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse neljän arkipäivän sisällä yhteydenottopyynnön jättämisestä. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten älä kirjoita viestikenttään sellaisia asioita, joita et kirjoittaisi sähköpostiinkaan (esim. henkilötunnus tai arkaluonteiset asiat).

Ohjaamo viikkokalenteri

Ohjaamo viikkokalenteri

YHTEYSTIEDOT

Ohjaus- ja neuvontapalvelu

Ilman ajanvarausta:
ma, ti, to, pe klo 12–16
ke kello 12–17

Muina aikoina ajanvarauksella.

Kauppakeskus Centrum
Kauppakatu 29, 1. kerros

ohjaamo@joensuu.fi

Anu Huotari

Koordinaattori/Joensuun Ohjaamo
029 504 3039
anu.huotari@te-toimisto.fi

Olli Majaluoma

tietopalveluohjaaja, Joensuun Ohjaamo
050 407 1218
olli.majaluoma@joensuu.fi

Heidi Kauppinen

TE-palvelujen asiantuntija, Joensuun Ohjaamo
029 504 3150
heidi.kauppinen@te-toimisto.fi

Timo Kettunen

TE-palvelujen asiantuntija, Joensuun Ohjaamo
029 504 3056
timo.kettunen@te-toimisto.fi

Minna Vanhanen

sosiaalityöntekijä, Onni-hanke, Joensuun Ohjaamo
029 504 0176
minna.vanhanen@te-toimisto.fi

Mari Lappalainen

terveydenhoitaja, Onni-hanke, Ohjaamo
029 504 1093
mari.lappalainen@te-toimisto.fi

Sivu arviointi ja palaute

Ohjaamo facebook-syöte