Ohjaamo – Tukea ja neuvontaa alle 30-vuotiaille nuorille

Ohjaamo tarjoaa ohjausta ja neuvontaa opiskeluun, työhön, tulevaisuuden pohdintaan ja arjen asioihin kaikille alle 30-vuotiaille nuorille. Kun et tiedä mistä aloittaa, aloita Ohjaamosta!

Ohjaamon toiminta koronan aikana

Joensuu Ohjaamo on auki joka päivä maanantaista perjantaihin. Livepäivystys keskiviikkoisin klo 12–17 ja torstaisin klo 12–16. Etäpäivystys maanantaisin, tiistaisin ja perjantaisin klo 12–16. Meidät tavoittaa puhelimella ja sähköpostilla. Ota yhteyttä asiassa kuin asiassa!

Kun et tiedä mistä aloittaa

  • Mietitkö opintojen aloittamista, mutta et ole varma mitä opiskelisi ja missä?
  • Etsitkö töitä? Kaipaatko vinkkejä tai apua työnhakuun?
  • Haluaisitko pohtia jonkun kanssa rauhassa mikä minusta tulee isona?
  • Tuntuuko etuuksien hakeminen vaikealta?
  • Kaipaatko arkeesi tekemistä?

Oletteko säännöllisesti kokoontuva ryhmä, jolta puuttuu oma kokoontumispaikka arkisin? Ohjaamo tarjoaa mielellään tilojansa avoimien ryhmäkokoontumisten järjestämiseen iltapäivisin.

Lomake

Yhteydenottopyyntö Ohjaamolle

Pyydä yhteydenottoa Ohjaamosta sinua askarruttavissa asioissa. Kuvaile asiaasi lyhyesti, työntekijä ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse neljän arkipäivän sisällä yhteydenottopyynnön jättämisestä. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten älä kirjoita viestikenttään sellaisia asioita, joita et kirjoittaisi sähköpostiinkaan (esim. henkilötunnus tai arkaluonteiset asiat).

Ohjaamo viikkokalenteri

Ohjaamo viikkokalenteri

YHTEYSTIEDOT

 

Päivystys:
ma 12–16 etänä
ti 12–16 etänä
ke 12–17 livenä
to 12–16 livenä
pe 12–15 etänä

Kauppakeskus Centrum
Kauppakatu 29, 1. kerros

ohjaamo@joensuu.fi

Noora Nevalainen

tietopalveluohjaaja; Joensuun ohjaamo
 050 407 1218
noora.nevalainen@joensuu.fi

Heidi Kauppinen

TE-palvelujen asiantuntija, Joensuun Ohjaamo
 029 504 3150
heidi.kauppinen@te-toimisto.fi

Timo Kettunen

Ohjaamokoornidaattori, Joensuun ohjaamo
 029 504 3056
timo.kettunen@te-toimisto.fi

Minna Vanhanen

sosiaalityöntekijä, Onni-hanke, Joensuun Ohjaamo
 029 504 0176
minna.vanhanen@te-toimisto.fi

Mari Lappalainen

terveydenhoitaja, Onni-hanke, Ohjaamo
 029 504 1093
mari.lappalainen@te-toimisto.fi

Sivu arviointi ja palaute

Ohjaamo facebook-syöte