Joensuun Urheiluakatemia

Hallinto

Tarmo Koivuranta akatemiakoordinaattori 050 590 1353 tarmo.koivuranta@joensuu.fi
Jukka Keskisalo valmennuksen asiantuntija 050 476 3999 jukka.keskisalo@joensuu.fi

Joensuun Urheiluakatemia yhteysteidot asiantuntijat

Asiantuntijat

Tiina Rissanen Fysioterapeutti / Asiantuntijatoiminnan vastuuhenkilö 050 340 7026 tiina.rissanen@islo.fi
Aleksis Aronen psykologi - aleksis.aronen@gmail.com
Olga Mononen ominaisuusvalmentaja 0503598661 olga.mononen@joensuu.fi
Sari Lehikoinen fysioterapeutti
Juha-Matti Eskelinen fysioterapeutti
Teemu Leinonen fysioterapeutti
Joonas Ryhänen fysioterapeutti

toimipiste Joensuu Areenalla pukuhuonekäytävän päässä

Urheiluakatemia yhteystiedot

Valmentajat

Ahti Toivanen Ampumahiihto 050 468 8567
Ilari Nissinen Hiihto 044 010 2396 ilari.nissinen@hotmail.com
Mikko Hallikainen Jalkapallo 0408296208 mikko.hallikainen@jippo.fi
Markku Kyllönen Jääkiekko
Marko Tuononen Koripallo 050 339 7046 marko.tuononen@katajabasket.fi
Anders Sutinen Lentopallo
Sami Österlund Pesäpallo 0445587589 sami.osterlund@joensuunmaila.fi
Janne Tähkä Salibandy janne.tahka@josbajuniorit.fi
Santeri Silvennoinen Suunnistus
Miia Hyttinen Taitoluistelu 050 356 5251 marttinenmiia@gmail.com
Miira Voutilainen TeamGym 040 051 2385 miiravou@gmail.com
Petri Hirvonen Uinti 050 524 9970 petri.hirvonen@jous.fi
Jarkko Kumpulainen Yleisurheilu 040 570 0229 jarkko.kumpulainen@katajayu.fi
Olavi Parjanen Yleisurheilu 044 341 7782 olavi.parjanen@sul.fi

Urheiluakatemia yhteystiedot oppilaitokset

Oppilaitosten yhteyshenkilöt

Joensuun Urheiluakatemia

Mehtimäenaukio 2, 80110 Joensuu
Joensuu Areena

Sivu arviointi ja palaute