banner1
banner2
banner3

Pyhäselän lukio

Pyhäselän lukio on hyvän yleissivistyksen tarjoava oppilaitos, jonka tavoitteena on kasvattaa jatko-opintoihin valmis, sosiaalinen ja oma-aloitteinen ihminen

 

YHTEYSTIEDOT

Pyhäselän Lukio
Opettajantie 3b
82200 Hammaslahti

Rehtori Jari Lemmetty (31.7.2018 asti)
Puh: 050- 5495 120
jari.lemmetty@joensuu.fi

1.8.2018 alkaen rehtori Antti Ikonen
Puh: 050-5490071
antti.ikonen@joensuu.fi

Apulaisrehtori Pekka Vienonen
Puh: 050-3366 099
pekka.vienonen@edu.joensuu.fi

Opinto-ohjaaja Aatu Mustonen
Puh: 050- 3156 609
aatu.mustonen@edu.joensuu.fi

Vastuuopettaja Tuomo Riekkinen   
Puh: 050- 3596 686
tuomo.riekkinen@edu.joensuu.fi
  

KANSLIA
Koulusihteeri Airi Kakkonen
Puh: 050- 3116 299
airi.kakkonen@joensuu.fi

Pyhäselän Lukio sijaitsee noin 25 kilometriä
Joensuun kaupungin keskustasta etelään 6-tien
varressa Hammaslahden taajamassa.

Pyhäselän lukio facebookissa

 


LUKUVUODEN 2018 - 2019 JAKSOT

JAKSO AIKA KOEVIIKKO UUSINTA
1 9.8.-1.10. 24.9.-1.10. to 11.10. klo 15-18
2 2.10.-28.11. 21.11.-28.11. ti 11.12. klo 15-18
3 29.11.-5.2. 29.1.-5.2. ti 19.2. klo 15-18
4 6.2.-4.4. 28.3.-4.4. ti 17.4. klo 15-18
5 5.4.-1.6. 23.5.-31.5. to 12.6. klo 10-13


 

OPPITUNNIT
1. 8.05 - 9.20
2. 9.30 - 10.50
LOUNASTAUKO
3.11.25-12.40
4.12.45-14.00
5.14.15-15.30
 

 

Päivitetty 07.06.2018

Mitäs tykkäsit?

Auta meitä palvelemaan paremmin. Anna kommenttisi sivuston toimivuudesta!

Haluaisitko antaa myös kirjallista palautetta?

Kyllä vain! Ei tällä kertaa.

Kiitoksia palautteestasi!