Ohjaamo Joensuu -otsikko

Ohjaamo Joensuu

Ohjaamo Joensuu

Ohjaamo tarjoaa ohjausta ja neuvontaa opiskeluun, työhön, tulevaisuuden pohdintaan ja arjen asioihin alle 30-vuotiaille nuorille. Kun et tiedä mistä aloittaa, aloita Ohjaamosta!

Kun et tiedä mistä aloittaa...

  • Mietitkö opintojen aloittamista, mutta et ole varma mitä opiskelisi ja missä?
  • Eikö töitä tunnu löytyvän? Kaipaatko vinkkejä tai apua työnhakuun?
  • Haluaisitko pohtia jonkun kanssa rauhassa mikä minusta tulee isona?
  • Tuntuuko etuuksien hakeminen kiemuraiselta?
  • Kaipaatko arkeesi tekemistä?

Meillä työskentelee

  • Työnhakutuutori
  • Yksilövalmentajia
  • TE-palvelujen asiantuntijoita
  • Etsiviä nuorisotyöntekijöitä

Lisäksi tarjolla on säännöllisesti opinto-ohjausta ja non stop -työhaastatteluja yhteistyöyritysten avoimiin paikkoihin. 

Ohjaamo sijaitsee osoitteessa Torikatu 17, II kerros.

Ohjaamo Joensuu yhteystiedot

Ota yhteyttä!

Ajanvaraukseton palvelu: ma–to kello 1215, puh. 050 593 5156

 

Ajanvarauksettoman palveluajan ulkopuolella voit olla yhteydessä suoraan työntekijöihin:

Työllisyyskoordinaattori Hilkka Mäkinen 050 431 0848 / hilkka.makinen@joensuu.fi

Työnhakutuutori Tytti Turpeinen 050 407 1218 / tytti.turpeinen@joensuu.fi

Yksilövalmentaja Laura Kekäle 050 512 4961 / laura.kekale@joensuu.fi

Yksilövalmentaja Katja Kanninen 050 412 1379 / katja.kanninen@joensuu.fi

Etsivä nuorisotyöntekijä Jenni Turpeinen 050 4332006 / jenni.turpeinen@nuorisoverstas.fi

Etsivä nuorisotyöntekijä Niina Tikka 050 3316143 / niina.tikka@joensuu.fi

Etsivä nuorisotyöntekijä Juha Uusitalo 050 331 7534 / juha.uusitalo@joensuu.fi 

Etsivä nuorisotyöntekijä Johanna Pirhonen 050 338 1520 / johanna.pirhonen@joensuu.fi 

Etsivä nuorisotyöntekijä Niina Kokkinen 050 362 6833 / niina.kokkinen@joensuu.fi

TE-palvelujen asiantuntija Heidi Kauppinen 029 5043 150 / heidi.kauppinen@te-toimisto.fi

TE-palvelujen asiantuntija Timo Kettunen 029 5043 056 / timo.kettunen@te-toimisto.fi

 

Hankkeet:

SAUMAT-projektikoordinaattori Riikka Malin 050 512 9400 / riikka.malin@joensuu.fi

ONNI-hanke, psykososiaalisen tuen kehittämiskoordinaattori, Minna Vanhanen 029 5040 177 / minna.vanhanen@te-toimisto.fi

Lomake

Yhteydenottopyyntö Ohjaamolle

Pyydä yhteydenottoa Ohjaamosta sinua askarruttavissa asioissa. Kuvaile asiaasi lyhyesti, työntekijä ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse neljän arkipäivän sisällä yhteydenottopyynnön jättämisestä. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten älä kirjoita viestikenttään sellaisia asioita, joita et kirjoittaisi sähköpostiinkaan (esim. henkilötunnus tai arkaluonteiset asiat).

ASIOI VERKOSSA

Ohjaamo sijainti

Torikatu 17, Joensuu
2. krs

Sivu arviointi ja palaute

Ohjaamo facebook-syöte