Työllisyyspalvelut – Topakka: tukea työkyvyn selvittelyyn

Askarruttaako työkyky? – Ota Topakka tueksesi!

Topakan palvelut on suunnattu joensuulaisille työttömille, jotka tarvitsevat tukea työhön kuntoutumiseen tai apua eläkemahdollisuuksien selvittämisessä.

Oman alueen työkykykoordinaattori auttaa hakemusten laatimisessa, työ- ja toimintakykyyn liittyviin palveluihin hakeutumisessa.

Ota siis yhteyttä, kun esimerkiksi

  • mietit työn hakemista, mutta työkykysi askarruttaa.
  • tarvitset pitkän sairauden jälkeen kuntoutuspalveluja ennen kuin haet työhön tai koulutukseen.
  • olet työtön tai osittaisella työkyvyttömyyseläkkeellä ja tarvitset apua eläkeselvittelyihin.
  • tarvitset apua kuntoutukseen ja työkykyyn liittyvien etuuksien hakemisessa.

Tutustu työkykykoordinaattoreihin tästä

Olemme tukenasi selvittelyjen ajan ja tarvittaessa ohjaamme arviointi-, kuntoutus- ja lääkäripalveluihin.

Kuinka asiat etenee?

  1. Ota yhteyttä Topakkaan

  2. Kartoitetaan yhdessä tilanteesi

  3. Tehdään yhdessä suunnitelma

  4. Suunnitelman toteuttaminen

Tarkasta nämä:

Lomake

Yhteydenottopyyntö

Kuvaile asiasi lyhyesti, niin otamme sinuun yhteyttä puhelimitse viikon sisällä yhteydenottopyynnön saapumisesta. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten vältä esimerkiksi henkilötunnuksen tai muiden arkaluonteisten asioiden kirjoittamista.

Topakka, logot

Sosiaalinen media

YHTEYSTIEDOT

Tapaamiset vain ajanvarauksella

Plaza Centrum
Kauppakatu 29, 3. kerros, Joensuu
topakka@joensuu.fi

Topakan palvelunumero

050 913 1467

Palvelunumerossa vastaa Topakan hankesihteeri, jonka kautta voi jättää yhteydenottopyynnön työkykykoordinaattorille.

Joensuu
Aino Korhonen
työkykykoordinaattori
050 354 6902
aino.korhonen@joensuu.fi

Hannele Honkanen
työkykykoordinaattori
050 467 8522
hannele.honkanen@joensuu.fi

Minna Määttänen
työkykykoordinaattori
050 463 7531
minna.maattanen@joensuu.fi

Minna Kinnunen
työkykykoordinaattori
050 479 8455
minna.kinnunen@joensuu.fi



Joensuu, Kiihtelysvaara, Tuupovaara, Eno, Uimaharju
Utta Tiittanen
työkykykoordinaattori
050 323 0294
utta.tiittanen@joensuu.fi

Joensuu, Eno, Pyhäselkä
Anu Honkanen
työkykykoordinaattori
050 516 3068
anu.honkanen@joensuu.fi

Kitee, Tohmajärvi
Satu Muhonen
työkykykoordinaattori
040 105 1181
satu.muhonen@kitee.fi

Liperi

Nelli Ikonen
työkykykoordinaattori
050 472 4571
nelli.ikonen@liperi.fi

Outokumpu
Sanna Kasurinen
työkykykoordinaattori
050 326 4546
sanna.kasurinen@outokummunkaupunki.fi

Asiakaspäätökset ja kuntalaskutus
050 310 9621
satu-sisko.eloranta@joensuu.fi

Sivu arviointi ja palaute