Työllisyyspalvelut – Topakka: tukea työkyvyn selvittelyyn

Askarruttaako työkyky? – Ota Topakka tueksesi!

Topakan palvelut on suunnattu joensuulaisille työttömille, jotka tarvitsevat tukea työhön kuntoutumiseen tai apua eläkemahdollisuuksien selvittämisessä.
Oman alueen työkykykoordinaattori auttaa hakemusten laatimisessa, työ- ja toimintakykyyn liittyviin palveluihin hakeutumisessa.

Ota siis yhteyttä, kun esimerkiksi

  • mietit työn hakemista, mutta työkykysi askarruttaa.
  • tarvitset pitkän sairauden jälkeen kuntoutuspalveluja ennen kuin haet työhön tai koulutukseen.
  • olet työtön tai osittaisella työkyvyttömyyseläkkeellä ja tarvitset apua eläkeselvittelyihin.
  • tarvitset apua kuntoutukseen ja työkykyyn liittyvien etuuksien hakemisessa.

Olemme tukenasi selvittelyjen ajan ja tarvittaessa ohjaamme arviointi-, kuntoutus- ja lääkäripalveluihin.

Kuinka saadaan asiat etenemään?

  1. Ota yhteyttä Topakkaan

  2. Kartoitetaan yhdessä tilanteesi

  3. Tehdään yhdessä suunnitelma

  4. Suunnitelman toteuttaminen

Mikä on Topakka-hanke? LUE LISÄÄ.

Lataa tästä Topakan esite asiakkaille

Lataa tästä Topakan esite sidosryhmille ja yhteistyökumppaneille

Lomake

Yhteydenottopyyntö

Kuvaile asiasi lyhyesti, niin otamme sinuun yhteyttä puhelimitse viikon sisällä yhteydenottopyynnön saapumisesta. Lomakkeen tietoturva on samaa luokkaa tavallisen sähköpostin kanssa, joten vältä esimerkiksi henkilötunnuksen tai muiden arkaluonteisten asioiden kirjoittamista.

Topakka, logot

    

 

 

Sosiaalinen media

YHTEYSTIEDOT

Tapaamiset vain ajanvarauksella

Kauppakeskus Centrum
Kauppakatu 29, 3. kerros, Joensuu
topakka@joensuu.fi

Joensuun alue
Vappu Pöllänen
työkykykoordinaattori, Topakka -hanke
050 463 7531
vappu.pollanen@joensuu.fi

Utta Tiittanen
työkykykoordinaattori, Topakka -hanke
050 323 0294
utta.tiittanen@joensuu.fi

Enon ja Pyhäselän alue
Anu Honkanen
työkykykoordinaattori, Topakka -hanke
050 516 3068
anu.honkanen@joensuu.fi

Kitee, Kiihtelysvaara ja Tuupovaara
Satu Muhonen
työkykykoordinaattori, Topakka -hanke
040 105 1181
satu.muhonen@kitee.fi

Liperi
Eveliina Ihanus
työkykykoordinaattori, Topakka -hanke
050 472 4571

eveliina.ihanus@liperi.fi

Outokumpu
Sanna Kasurinen
työkykykoordinaattori
050 326 4546
sanna.kasurinen@outokummunkaupunki.fi

Hankekoordinointi
Satu-Sisko Eloranta
työllisyyskoordinaattori, Topakka -hanke
050 310 9621
satu-sisko.eloranta@joensuu.fi

Sivu arviointi ja palaute