Pyhäselän koulu

Pyhäselän koulu pyrkii yhdessä sidosryhmien ja erityisesti kotien kanssa kasvattamaan oppilaistaan ympäristötietoisia, vastuuntuntoisia, yhteistyökykyisiä, oma-aloitteisia ja itsenäiseen työntekoon pystyviä nuoria, jotka menestyvät kansainvälisessä maailmassa ja joilla on myös kyky etsiä tietoa kriittisesti.

Pyhäselän koulussa annetaan opetusta vuosiluokille 7–9. Koulussamme toimii joustavan opetuksen ryhmä (JOPO). 

Yhteystiedot

Koulu alkaa 13.8.2020 klo 8:00. Tervetuloa.

Yhteystiedot

Pyhäselän koulu, Opettajantie 2, 82200 Hammaslahti

 


VS. Rehtori
Aatu Mustonen
Puh: 050-3156 609
aatu.mustonen@joensuu.fi

Apulaisrehtori
Jari Lemmetty
050 5495 120    
jari.lemmetty@joensuu.fi

Koulusihteeri    
Airi Kakkonen    
050 311 6299    
airi.kakkonen@joensuu.fi

Opinto-ohjaaja    
Johanna Kuikka    
050 518 0622    
johanna.kuikka@edu.joensuu.fi

Opinto-ohjaaja Aatu Mustonen
Sijainen Sanna Tuomisto
050 563 8380

Erityisluokanopettaja
Mari Lampinen (virkavapaalla 11.8.2020 - 31.1.2021)
Sijainen: Mari Reijonen

050 5971 132

Erityisluokanopettaja    
Päivi Tahvanainen  (virkavapaalla 1.8.2020 - 27.1.2021)
Sijainen: Emilia Permanto 

050 536 0738    
paivi.k.tahvanainen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Minna Niskanen    
050 443 1421    
minna.niskanen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Reetta Kettunen    
050 376 8618    
reetta.kettunen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Timo Pyy    
050 311 9115    
timo.pyy@edu.joensuu.fi

Kouluterveydenhoitaja    
Anne Kurkinen    
050 362 1345    
anne.kurkinen@siunsote.fi 

Koulukuraattori
Timo Venäläinen
050 311 9114
013 330 5657

Koulupsykologi
Iiris Kuosmanen
013 330 5658

Hyvinvointiohjaaja
Kati Lotvonen
0503476792

Opettajien huone    
050 315 6614    

 


 

Pyhäselän koulu

Pyhäselän koulu
Pyhäselän koulu, Opettajantie 2, 82200 Hammaslahti

Sivu arviointi ja palaute