Pyhäselän koulu

Pyhäselän koulu pyrkii yhdessä sidosryhmien ja erityisesti kotien kanssa kasvattamaan oppilaistaan ympäristötietoisia, vastuuntuntoisia, yhteistyökykyisiä, oma-aloitteisia ja itsenäiseen työntekoon pystyviä nuoria, jotka menestyvät kansainvälisessä maailmassa ja joilla on myös kyky etsiä tietoa kriittisesti.

Pyhäselän koulussa annetaan opetusta vuosiluokille 7–9. Koulussamme toimii joustavan opetuksen ryhmä (JOPO). 

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Rehtori
Antti Ikonen,
Virkavapaalla: 1.8.2019-31.1.2020
Puh: 050-5490 071

VS. Rehtori
Aatu Mustonen
Puh: 050-3156 609
aatu.mustonen@edu.joensuu.fi

Apulaisrehtori
Jari Lemmetty
Virkavapaalla: 1.8.2019-31.1.2020

050 5495 120    
jari.lemmetty@joensuu.fi

Apulaisrehtorin tehtäviä hoitaa
Marjatta Kinnunen 31.1.2020 asti.

Kanslisti    
Airi Kakkonen    
050 311 6299    
airi.kakkonen@joensuu.fi

Opinto-ohjaaja    
Johanna Kuikka    
050 518 0622    
johanna.kuikka@edu.joensuu.fi

Opinto-ohjaaja    
Aatu Mustonen    
050 315 6609    
aatu.mustonen@edu.joensuu.fi

Aatu Mustonen, hoitaa toista virkatehtävää 31.1.2019 asti.
Sijainen Sanna Tuomisto

Erityisluokanopettaja
Mari Lampinen
050 5971 132

Erityisluokanopettaja    
Päivi Tahvanainen    
050 536 0738    
paivi.k.tahvanainen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Minna Niskanen    
050 443 1421    
minna.niskanen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Reetta Kettunen    
050 376 8618    
reetta.kettunen@edu.joensuu.fi

Erityisluokanopettaja    
Timo Pyy    
050 311 9115    
timo.pyy@edu.joensuu.fi

Kouluterveydenhoitaja    
Anne Kurkinen    
050 362 1345    
anne.kurkinen@siunsote.fi 

Koulukuraattori    
Leena Lappalainen    
013 330 5667 

Koulukuraattori
Marianne Rönkkö
050 311 9114   

Opettajien huone    
050 315 6614    

 


 

Pyhäselän koulu

Pyhäselän koulu
Pyhäselän koulu, Opettajantie 2, 82200 Hammaslahti

Sivu arviointi ja palaute