Pataluodon koulu - henkilökunta

Henkilökunta

päivitetty 8.10.2021
 
Pataluodon koulun yhteyshenkilöt ja opettajat.
 
  • Opettajien ja opinto-ohjaajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.joensuu.fi
  • Rehtorin, apulaisrehtorin ja koulusihteerin sähköpostiosoite on muotoa etunimi.sukunimi@joensuu.fi

 

Kanslia:

Nimi

Työnkuva

Yhteystiedot

Liisa Välitalo

rehtori

liisa.valitalo@joensuu.fi, 050 542 7203

Heli Kähkönen

apulaisrehtori, erityisopettaja

heli.kahkonen@joensuu.fi, 050 403 3133

Pirjo Juuti

koulusihteeri

pirjo.juuti@joensuu.fi, 050 310 8516

 

Opinto-ohjaajat ja erityisopettajat:

Nimi

Työnkuva

Yhteystiedot

Niina Willman

opinto-ohjaaja

niina.willman@edu.joensuu.fi, 050 441 2855

Jari Laukkanen

opinto-ohjaaja

jari.laukkanen@edu.joensuu.fi, 050 441 2856

Suvi Sinkkonen

erityisopettaja

suvi.sinkkonen@edu.joensuu.fi

Elina Komulainen

erityisopettaja

elina.komulainen@edu.joensuu.fi, 050 441 2860

 

 

2021-2022

 

Luokka/ ryhmä Opettaja Työnkuva

1A Arja Toivanen, luokanopettaja

1-2 Haverinen Elisa, luokanopettaja

2A Marjut Liukka, luokanopettaja, ortodoksinen uskonto

3A Heini Aatola, luokanopettaja

4A Miia Heiskanen, luokanopettaja, elämänkatsomustieto

4B Karita Hyttinen, luokanopettaja

6A Emilia Silvast, luokanopettaja

 

7A Outi Kuusjärvi, kotitalous

7B Sanna Keränen englanti, ruotsi

7C Satu Federley yhteiskuntaoppi, historia, ev. lut. uskonto

7D Timo Eronen, erityisopetus

 

8A Satu Niemi, suomen kieli ja kirjallisuus, S2, media, ev.lut. uskonto, historia

8B Hanna Kosunen, suomen kieli ja kirjallisuus

8C Sari Vähäniitty, liikunta, terveystieto

8D Hanna-Mari Kiiskinen, englanti, ruotsi

8E Jarkko Immonen ja Sonja Himmi, erityisopetus

 

9A Timi Lehikoinen, kuvataide

9B Jarkko Kupiainen, liikunta

9C Mirjam Westman, suomen kieli ja kirjallisuus

9C Kari Aalto, käsityö

9D Sanna Pitkänen, englanti, ruotsi

9E Olli Toivola ja Emmi Honkanen, erityisopetus

 

2-5 Anniina Harinen ja Saara Lautala, erityisopetus

6-8 Raino Kerkkänen, erityisopetus

 

VALO Sini Nisonen, maahanmuuttajien valmistava opetus

 

 

Muut opettajat:

 

Ahlholm Maiju, musiikki

Agranova Olga, venäjä (oppilaan oma äidinkieli)

God Abdikarim, islamin uskonto

Hyvärinen Kalle, saksa

Joenväärä Tomi, matematiikka, fysiikka, kemia

Kaakkunen Päivi, suomen kieli ja kirjallisuus

Keränen Sanna, ruotsi, englanti

Mölsä Jaana, matematiikka, fysiikka, kemia

Oudderk Rachid, arabia (oppilaan oma äidinkieli)

Rahunen Liisa, maantieto, biologia

Räsänen Santeri, matematiikka, fysiikka, kemia

Tolonen Jaana, kotitalous, terveystieto

Vatanen Sari, matematiikka, fysiikka, kemia

 

 

Koulunkäynninohjaajat

Hottinen Sari 1. lk + yk (ensiapuk, vtr)

Jääskeläinen Marjatta 4AB (alakopioh)

Lachouk Lilia valo

Mikkonen Marjut pikkukelpo + ip

Närhi Pia pikkukelpo +ip

Peltonen Paula henk.koht./RAK

Puhakka Päivi isokelpo + ip

Puustinen Kirsi 7D (yläkopioh)

Shaikhan Karwan valo

Sinkkonen Pia

Sivonen Marjut isokelpo + ip (Riemu1)

Surakka Oskari

Timonen Markus pikkukelpo + ip (ovet)

Tiusanen Marika 2. lk + ip

Toropainen Satu 1-2. lk + ipvastuu

Tumanoff Jyri TN

 

 

Terveydenhoitaja Leena Naumanen

Hyvinvointiohjaaja Kristian Kuivalainen

Koulukuraattori

Koulupsykologi Mervi Silvennoinen

Sivu arviointi ja palaute