Nepenmäen koulu

"Maailman me voimme valloittaa, kun yhteen ääneen kaikki luokat laulaa. Taakse ei jää kukaan. Heikoimmatkin mukaan meidän koulu ottaa." Nepenmäki-laulu, sanat: Lasse Turunen, 2012

Nepenmäen yhtenäiskoulussa pyritään kaikessa toiminnassa turvallisen, rohkaisevan ja luovan ilmapiirin rakentamiseen. Koulun oppilaita kasvatetaan itsensä ja toiset hyväksyviksi, vastoinkäymisiäkin sietäviksi sekä rehellisiksi ja aktiivisiksi kansalaisiksi. Koulussamme opitaan tarpeellisia tietoja ja taitoja monipuolisin menetelmin – yksin ja yhdessä toimien.

Nepenmäenkoulu
Kärpänkatu 7
80230 Joensuu

Nepenmäen koulun sairaalaopetus, Tikkamäki
"Tikkamäen koulu"
L1-talo / P-kerros
Tikkamäentie 16
80210 Joensuu

 

Jyrki Huusko
rehtori
050 349 2248
jyrki.huusko@joensuu.fi

Tuija Turunen
Koulusihteeri
050 340 5961
tuija.turunen@joensuu.fi

 

Maija Salo-Vartiainen
apulaisjohtaja, e-2-luokat sekä pedagoginen tuki
050 493 4255
maija.salo-vartiainen@joensuu.fi

Tero Kainulainen
apulaisjohtaja, 3–6-luokat
050 362 7240
tero.kainulainen@joensuu.fi

Juha Kettunen
apulaisjohtaja, 7-8-luokat
050 308 1790
juha.kettunen@edu.joensuu.fi

Leena Papunen
apulaisjohtaja, sairaalaopetus
050 575 4712
leena.papunen@joensuu.fi

 

Hanna Määttänen
terveydenhoitaja
050 310 8792
hanna.maattanen@siunsote.fi

Pienluokkien iltapäiväkerho
050 310 9474

ASIOI VERKOSSA

Nepenmäen koulu

Kärpänkatu 7, Joensuu

Sivu arviointi ja palaute