Kansalaisopiston asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu

Opistotalo, Papinkatu 3, 80110 Joensuu
Ilmoittautuminen ja yleisinfo
puh. 013 337 5929

Kurssin peruminen numeroista
puh. 013 337 5953 / 013 337 5950 / 050 4087936

Lukukausien aikana ma–to klo 10–16.30
Lukukauden päätyttyä ma–to klo 10–15
1.7.–4.8. suljettu

Ilmoittautuminen alkaa verkossa ja puhelimitse
to 15.8. 9.00 liikunnan, tanssin, musiikin, lasten ja nuorten kursseille
pe 16.8. 9.00 kaikille kursseille

 

Pekkalan toimipiste

Kuvataiteen perusopetuksen asiakaspalvelu
Pekkalan kartano
Pekkalankatu 7A, 80260 Joensuu
puh. 050 408 7936

 

Kansalaisopiston henkilökunta hallinto ja toimisto

Hallinto ja toimisto

Tero Väänänen rehtori 050 593 1191 tero.vaananen@joensuu.fi
Hannele Autti (vs.) apulaisrehtori 050 461 2312 hannele.autti@joensuu.fi
Tiia Vajanto Palvelukoordinaattori 050 442 8639 tiia.vajanto@joensuu.fi

Tiedotus, markkinointi, tilavaraukset

Sanna Saastamoinen toimistosihteeri 013 337 5950 sanna.saastamoinen@joensuu.fi

Talous- ja henkilöstöasiat, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Ulla Parviainen toimistosihteeri 013 337 5953 ulla.parviainen@joensuu.fi

Kurssilaskutus, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Terttu Hirvonen toimistosihteeri 013 337 5955 terttu.hirvonen@joensuu.fi

Palkat, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Anne Kankaanpää toimistosihteeri 050 408 7936 anne.kankaanpaa@joensuu.fi

Pekkalan toimisto (lasten ja nuorten kuvataiteen perusopetus)

Anssi Turtiainen opistoisäntä 050 435 2113 anssi.turtiainen@joensuu.fi

Kansalaisopiston yhteystiedot suunnittelijat

Opintojen suunnittelijat

Elina Vaaherkumpu Koulutussuunnittelija - Kuvataiteen perusopetus, kuvataide (maalaus, piirustus, grafiikka ja Pekkalan keramiikkakurssit) 050 912 6687 elina.vaaherkumpu@joensuu.fi
Hannele Autti Suunnittelijaopettaja - Teatteri-, sirkus- ja sanataiteen perusopetus, teatteri, ilmaisu, sirkus, kirjallisuus 050 461 2312 hannele.autti@joensuu.fi
Markku Könttä Suunnittelijaopettaja - Musiikki 050 912 6682 markku.kontta@joensuu.fi
Jatta Papunen Koulutussuunnittelija - Liikunta ja tanssi, Hyvinvointi ja terveys, Musiikki 050 311 9183 jatta.papunen@joensuu.fi
Terho Kontkanen Koulutussuunnittelija - Tieto- ja viestintätekniikka 050 574 4432 terho.kontkanen@joensuu.fi
Anne Siippainen-Miljuhin Suunnittelijaopettaja - Kielet 050 912 6689 anne.siippainen-miljuhin@joensuu.fi
Juha Pasanen Suunnittelijaopettaja - Kielet, Veneily, Luonto, Eläimet 050 572 5984 juha.pasanen@joensuu.fi
Anne Soininen Suunnittelijaopettaja - Kädentaidot ja muotoilu (tekstiilityö), Puutarha, Kauneus 050 912 6690 anne.soininen@joensuu.fi
Satu Nevalainen Koulutussuunnittelija - Kädentaidot ja muotoilu (tekninen työ), Kuvataide (lasi, keramiikka, posliini) 050 353 7892 satu.nevalainen@joensuu.fi
Markku Laatikainen Koulutussuunnittelija - Ruoka, Retkeily 050 433 8374 markku.laatikainen@joensuu.fi
Iira Rinne Koulutussuunnittelija - Liikunta ja tanssi 050 315 6502 iira.rinne@joensuu.fi
Sonja Vänskä Suunnittelijaopettaja - Liikunta ja tanssi 050 358 8991 sonja.vanska@joensuu.fi
Helena Tietäväinen Liikunnanohjaaja - Allasliikunta, seniorit ja soveltava liikunta 050 432 5842 helena.tietavainen@joensuu.fi
Jenni Lintunen Projektityöntekijä, Kaveria ei jätetä -hanke 050 441 8486 jenni.lintunen@joensuu.fi

Joensuun seudun kansalaisopisto

Papinkatu 3, 80110 Joensuu

Sivu arviointi ja palaute