Kansalaisopiston henkilökunta hallinto ja toimisto

Hallinto ja toimisto

Outi Krohns rehtori (vs.) 050 593 1191 outi.krohns@joensuu.fi
Sonja Vänskä apulaisrehtori (vs.) 050 358 8991 sonja.vanska@joensuu.fi
Katja Laasonen palvelukoordinaattori 050 442 8639 katja.laasonen@joensuu.fi

Tiedotus, markkinointi, Opistotalon vuokraus

Sanna Saastamoinen opintosihteeri 013 337 5950 sanna.saastamoinen@joensuu.fi

Talous- ja henkilöstöasiat, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Raija Peltola opintosihteeri 013 337 5953 raija.peltola@joensuu.fi

Kurssilaskutus, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Terttu Hirvonen opintosihteeri 013 337 5955 terttu.hirvonen@joensuu.fi

Palkat, opintoneuvonta, ilmoittautuminen

Anne Kankaanpää opintosihteeri 050 408 7936 anne.kankaanpaa@joensuu.fi

Pekkalan toimisto, Lasten ja nuorten kuvataiteen perusopetuksen ilmoittautuminen ja opintoneuvonta

Anssi Turtiainen opistoisäntä 050 435 2113 anssi.turtiainen@joensuu.fi

Kansalaisopiston yhteystiedot suunnittelijat

Opintojen suunnittelijat

Elina Vaaherkumpu Koulutussuunnittelija - Kuvataiteen perusopetus, kuvataide (maalaus, piirustus, grafiikka ja Pekkalan keramiikkakurssit) 050 912 6687 elina.vaaherkumpu@joensuu.fi
Suvi Laaninen Koulutussuunnittelija - Teatteri-, sirkus- ja sanataiteen perusopetus, teatteri, ilmaisu, sirkus, kirjallisuus 050 461 2312 suvi.laaninen@joensuu.fi
Anu-Helena Turtiainen Koulutussuunnittelija - Musiikki 050 912 6682 anu-helena.turtiainen@joensuu.fi
Jatta Papunen Koulutussuunnittelija - Liikunta ja tanssi, Hyvinvointi ja terveys, Musiikki 050 311 9183 jatta.papunen@joensuu.fi
Terho Kontkanen Koulutussuunnittelija - Tieto- ja viestintätekniikka 050 574 4432 terho.kontkanen@joensuu.fi
Anne Siippainen-Miljuhin Suunnittelijaopettaja - Kielet 050 912 6689 anne.siippainen-miljuhin@joensuu.fi
Juha Pasanen Suunnittelijaopettaja - Kielet, Veneily, Luonto, Eläimet 050 572 5984 juha.pasanen@joensuu.fi
Anne Soininen Suunnittelijaopettaja - Kädentaidot ja muotoilu (tekstiilityö), Puutarha, Kauneus 050 912 6690 anne.soininen@joensuu.fi
Satu Nevalainen Koulutussuunnittelija - Kädentaidot ja muotoilu (tekninen työ), Kuvataide (lasi, keramiikka, posliini) 050 353 7892 satu.nevalainen@joensuu.fi
Markku Laatikainen Koulutussuunnittelija - Ruoka, Retkeily 050 433 8374 markku.laatikainen@joensuu.fi
Sonja Vänskä Apulaisrehtori (vs.), suunnittelija - Liikunta ja tanssi 050 358 8991 sonja.vanska@joensuu.fi
Jenni Raassina-Asikainen Liikunnanohjaaja - Allasliikunta, seniorit ja soveltava liikunta 050 432 5842 jenni.raassina-asikainen@joensuu.fi

Joensuun seudun kansalaisopisto

Papinkatu 3, 80110 Joensuu

Kansalaisopiston Pekkalan toimipisteen kartta

Pekkalankatu 7 a
Kuvataiteen perusopetuksen päätoimipiste, asiakaspalvelu ja toimistopalvelut Pekkalan kartanolla, Pekkalankatu 7a.

Sivu arviointi ja palaute