Maahanmuuttajapalvelut

Maahanmuuttajapalvelut tarjoaa kotouttamispalvelua ja toimii asiantuntijatahona maahanmuuttoon ja kotouttamiseen liittyvissä asioissa. Vuonna 2017 palvelimme asiakkaita 51 eri valtiosta, 16 eri kielellä.

Maahanmuuttajapalvelut, kieliversioiden linkit

Maahanmuuttajapalvelut muuttaa, video

Maahanmuuttajapalvelut, video

Video tekstitetty suomeksi, englanniksi, arabiaksi ja venäjäksi. Voit vaihtaa tekstityksen kielen klikkaamalla asetukset-kuvaketta

Maahanmuuttajapalvelut, Tietoa koronaviruksesta usealla kielellä, nostoloota

AUKIOLOAJAT

Avoinna ma–pe 8:30–11 ja 12–15:00

YHTEYSTIEDOT

Kauppakatu 29, 80100 Joensuu
3. kerros (hissipainike 7)

Huom! 1.2.2021 alkaen uusi osoite:
Malmikatu 5 b, 4. kerros

Mia Sevonius-Male

projektikoordinaattori, Joensuun seudun kotouttamistyön keskus -hanke
 050 413 3235
mia.sevonius-male@joensuu.fi

Sanna Raetsaari

kotouttamisohjaaja/projektityöntekijä, Joensuun seudun kotouttamistyön keskus -hanke
 050 475 7210
sanna.raetsaari@joensuu.fi

Mirja Ylimaula

kotouttamisohjaaja/projektityöntekijä, Become Karelian! - Work and live in North Karelia -hanke
 050 594 9503
mirja.ylimaula@joensuu.fi

Piia Honkanen

kotouttamisohjaaja/projektityöntekijä, Joensuun seudun kotouttamistyön keskus -hanke
 050 431 9025
piia.honkanen@joensuu.fi

Kaisu Pylkkänen

kotouttamisohjaaja/projektityöntekijä, Joensuun seudun kotouttamistyön keskus -hanke
 050 343 7859
kaisu.pylkkanen@joensuu.fi

Marit Roosvalt

Avustava kotouttamisohjaaja
 050 471 3215
marit.roosvalt@joensuu.fi

Tarja Makkonen

kuntamentori/avustava kotouttamisohjaaja
 050 564 8799
tarja.makkonen@joensuu.fi

Maahanmuuttajapalvelut, yhteystiedot

Kauppakatu 29, 80100 Joensuu
3. kerros (hissipainike 7)

Sivu arviointi ja palaute

Maahanmuuttajapalvelut Facebookissa