Sisältöjulkaisija

angle-left Joensuun kaupunginorkesterin koko kevätkausi 2020 on peruttu

Joensuun kaupunginorkesterin koko kevätkausi 2020 on peruttu

Joensuun kaupunginorkesterin viihdekonsertti Lapsuuteni sankarille torstaina 19.3.2020 on peruttu koronavirusohjeistusten mukaisesti. Joensuun kaupunginorkesteri noudattaa Joensuun kaupungin linjausta perua kaikki yleisötapahtumat.

Joensuun kaupunginorkesteri seuraa aktiivisesti koronavirustilannetta sekä AVIn ja Joensuun kaupungin linjauksia asiassa.  Näiden linjausten perusteella kaupunginorkesterin kevään 2020 kaikki konsertit on peruttu 31.5.2020 saakka.

- Kannamme vastuumme koronaviruksen leviämisen estämiseksi perumalla konserttimme. Haluamme varmistaa tapahtumiemme turvallisuuden yleisölle, esiintyville taiteilijoille ja muulle henkilökunnallemme. Pahoittelemme tilanteen aiheuttamaa harmia kaikille osapuolille, kommentoi intendentti Marjo Vattulainen.

Lipun kevään konsertteihin ostaneet voivat hakea rahansa takaisin Carelicumista maanantaista 16.3. alkaen.

- Pyydämme asiassa kärsivällisyyttä. Rahat saa takaisin, vaikka tapahtumapäivä olisi jo mennyt eli toimenpiteellä ei ole hengenhätää, sanoo Vattulainen.

Joensuun kaupunginorkesterin kausikorttilaisia informoidaan ensi viikolla kausikorttihinnan palautuksista.

 

Toimialakohtaiset lisätietojen antajat

Joensuun kaupungin yleiset linjaukset
kaupunginjohtaja Kari Karjalainen, kari.karjalainen@joensuu.fi , puh. 0400 827 357
kansliapäällikkö Jari Horttanainen, jari.horttanainen@joensuu.fi , puh. 0400 379 932

Hyvinvointitoimiala (varhaiskasvatus sekä koulutus-, kulttuuri-, liikunta- ja nuorisopalvelut)
hyvinvointijohtaja Riitta Huurinainen, riitta.huurinainen@joensuu.fi , puh. 040 015 2323

Varhaiskasvatus
palvelujohtaja Juhani Junnilainen, juhani.junnilainen@joensuu.fi , puh. 050 558 7525

Opetus
koulutusjohtaja Olli Kauppinen, olli.kauppinen@joensuu.fi, puh. 050 558 7514

Kaupunkiympäristön toimiala
kaupunkiympäristöjohtaja Anu Näätänen, anu.naatanen@joensuu.fi, puh. 050 550 5490

Maahanmuuttajapalvelut
kehitysjohtaja Janna Puumalainen, janna.puumalainen@joensuu.fi, puh. 050 511 5028

Tilaa Joensuun kaupungin tiedotteet


Tilaa Joensuun kaupungin tiedotteet: liity postituslistalle.