Liikunta yhteystiedot

Liikunnan yhteystiedot

Liikunta yhteystiedot sisältö

Hallinto

Timo Heinonen, liikuntajohtaja, timo.heinonen@joensuu.fi, p. 050 365 4922

Anu Korhonen, vs.liikuntasuunnittelija, anu.korhonen@joensuu.fi, p. 050 590 6530

Olga Wasenius, liikuntakoordinaattori, olga.wasenius@joensuu.fi, p. 050 3598661

 

Tilavaraukset

Simo-Pekka Fincke, varaussuunnittelija, simo-pekka.fincke@joensuu.fi, p. 050 409 2201

  • Keskusta-alueen tilavaraukset (pl. Areena)

Jere Sinkkonen, varaussuunnittelija, jere.sinkkonen@joensuu.fi, p. 050 311 9168

  • Joensuu Arenaan tila-ja tapahtumavaraukset

 

Joensuun Urheiluakatemia

Kimmo Hyppönen, valmennuskoordinaattori Joensuun urheiluakatemia, kimmo.hypponen@joensuu.fi, p. 050 436 7839

Tarmo Koivuranta, suunnittelija, tarmo.koivuranta@joensuu.fi, p. 0505901353

 

Olosuhteet ja kunnossapito

Vesa Martiskainen, liikuntapalvelupäällikkö, vesa.martiskainen@joensuu.fi, p. 0500763930

  • Keskusta-alueen sisäliikuntapaikat ja uimahallit

Ari Eronen, laitospäällikkö, ari.eronen@joensuu.fi, p.050 409 6136

  • Joensuu Areena ja Mehtimäen jäähallit

Jyrki Renvall, liikuntapaikkamestari, jyrki.renvall@joensuu.fi, p. 050 496 1461

  • Keskusta-alueen ulkoliikuntapaikat, ladut ja ulkoilureitit, uimarannat

Timo Mikkonen, kunnossapitosuunnittelija, timo.mikkonen@joensuu.fi, p. 050 057 5594

  • Maaseutualueiden liikuntapaikat, ladut ja ulkoilureitit, uimarannat