"Virkamiehet esittelevät ja poliitikot päättävät"

Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta seuraa kaupungin hallintoa ja taloutta ja arvioi toteutuvatko valtuuston asettamat toiminnalliset ja taloudelliset tavoitteet.

Tarkastuslautakunnassa on seitsemän jäsentä ja heidän henkilökohtaiset varajäsenensä.

Lautakunta kokoontuu syksyllä 2018 seuraavasti: 7.8., 18.9.,  9.10.,  23.10., 6.11., 20.11. ja 11.12.2018.

Pöytäkirjat ovat tarkastuksen jälkeen yleisesti nähtävillä kaupungin yleisessä tietoverkossa.

Esitteliljä
Lautakunnan puheenjohtaja Pekka Kukkonen
Puh. 0400 884 825
pekka.kukkonen@jns.fi

Pöytäkirjanpitäjä
Tarkastuspäällikkö Timo Manninen
Puh. 050 463 4524
timo.manninen@joensuu.fi

Tarkastuslautakunta 2017–2021

Varsinainen jäsen Puolue Henkilökohtainen varajäsen
Kukkonen Pekka, pj.
0400 884 825
pekka.kukkonen@jns.fi
Heinäsuontie 341
81200 Eno

Kesk.


 

Kurki Eeva
050 546 1564
eeva.kurki@joensuu.fi
Patotie 3 B 3
80160 Joensuu

Räty Marjatta, vpj.
050 543 1972
marjatta.raty@jns.fi
Rantakylänkatu 8 C 17
80160 Joensuu
PS



 
Sallinen Sari
sari.sallinen@jns.fi


 
Dannenberg Alia
044 238 1890
alia.dannenberg@jns.fi

 
Vas.



 
Vaskonen Viljami
050 403 3404
viljami.vaskonen@jns.fi
Venetie 6 C 18
80160 Joensuu
Malinen Juho
045 341 5914
juho.malinen@jns.fi
Kirkkokatu 14 a A 6
80100 Joensuu
Kok.



 
Tiittanen Marja
050 598 3290
marja.tiittanen@jns.fi
Siihtalanpolku 6 A 4
80100 Joensuu
Pitko Jarno
050 550 6728
jarno.pitko@jns.fi
Jalavatie 17
80110 Joensuu
Vihr.



 
Jönhede Marko
040 868 4322
marko.jonhede@jns.fi
Leinikkitie 16
80130 Joensuu
Pulkkinen Hilkka
050 516 3980
hilkka.pulkkinen@jns.fi
Pengerkatu 5 C 24
80200 Joensuu
KD



 
Seppänen Antero
antero.seppanen@jns.fi


 
Tielinen Ari
050 511 8343
ari.tielinen@jns.fi
Merimiehenkatu 6-8 A 3
80110 Joensuu
SDP



 

Lankinen Harri
harri.lankinen@jns.fi

 

 

Päivitetty 05.06.2018

Arviointikertomus 2017