"Virkamiehet esittelevät ja poliitikot päättävät"

Sosiaali- ja terveyspalvelujen neuvottelukunta

Sosiaali- ja terveyspalvelujen neuvottelukunta on sosiaali- ja terveyspalveluja koordinoiva ja ohjaava lautakunta. Neuvottelukunnan tehtävänä on osaltaa terveyden ja hyvinvoinnin edistäminen sekä Siun soten ja Joensuun kaupungin palvelujen rajapintaan liittyvien toimintojen koordinointi ja yhteensovittaminen. Se myös päättää sosiaali- ja terveysalaan liittyvistä järjestöavustuksista.

Neuvottelukunnassa on 13 jäsentä ja heidän henkilökohtaiset varajäsenensä.

Lautakunta kokoontuu pääsääntöisesti kuukauden kolmantena arkitiistaina klo 17 alkaen. Vuoden 2018 kokouspäivät ovat 16.1., 13.2., 13.3., 17.4.,15.5., 14.8., 18.9., 16.10., 13.11., ja 18.12.

Esityslistat ja pöytäkirjat ovat nähtävillä kaupungin verkkosivuilla.

Lautakunnan esittelijä
Hyvinvointijohtaja Riitta Huurinainen
Puh. 0400 152 323
riitta.huurinainen@joensuu.fi

Pöytäkirjanpitäjä
Terveyssuunnittelija Heini Lehikoinen
Puh. 050 310 9610
heini.lehikoinen@joensuu.fi

Sosiaali- ja terveyspalvelujen neuvottelukunta 2017–2021

Jäsen Puolue Varajäsen
Haakana Marko, pj.
040 715 4746
marko.haakana@jns.fi
Vas.

 
Kangas Matias

 
Martikainen Hanna, vpj.

Apajakuja 1 c 44
80140 Joensuu
040 763 5216
hanna.martikainen@siunsote.fi

Vihr.

 

 

Pesonen Tanja



 
Elo Otto

Kirkkokatu 14a A 6
80100 Joensuu
044 531 7454
ottoelo@gmail.com

Kok.

 

 

Kuikka Mikko



 
Eteläpää Päivi

paivi.etelapaa@siunsote.fi

Kesk.

 

Mukkala Kati

 
Ikonen Jyrki

Pesolantie 1 A 17
80140 Joensuu
044 585 0824
jyka1985@gmail.com

SDP

 

 

Lindell Nils



 
Kareinen Tarja

Verkkotie 4 E 38
80160 Joensuu
040 767 7726
tarjakareinen1@gmail.com

SDP

 

 

Greku Mia

Kuusitie 54 E
80110 Joensuu
040 511 1016
mia.greku1@gmail.com

Korte Atte
atte.korte@jns.fi
 

 

Vihr.

 

 

Miettinen Juha

Ahvalontie 13
82220 Niittylahti
050 547 4384
juha.miettinen@jns.fi

Koskela Hanna



 
KD



 
Tiiperi Pirjo Liisa

Hankalammintie 15
81280 Uimaharju
050 511 5530
tiiperiina@gmail.com

Mara Outi

Kiertokoulu 7
82220 Niittylahti
040 593 3104
outimara@msn.com

PS



 
Deleanu Claudia

Siilikuja 2 B 6
80230 Joensuu
040 772 6553
claudia.deleanu@saunalahti.fi

Rouvinen Juhani

Valkiarannantie 38
82140 Kiihtelysvaara
045 871 8752
huomisen.huolenpito@gmail.com

Kesk.

 

 

Romppanen Olli

Karsikonkatu 6 D 50
80260 Joensuu
045 676 8588
olli.romppanen@jns.fi

Toivanen Ville

Ahvenisentie 1480
81260 Ahveninen
044 529 6340
toivanen.ville@gmail.com

Kesk.

 

 

Heiskanen Pietu

 

 

Uusi-Illikainen Heleena

Harpatintie 55
81200 Eno
040 801 4648
heleena.ui@gmail.com

Kok.

 

 

Ihanus Emilia

 

 

Väänänen Eira

Reijolantie 16
80330 Reijola
040 759 9915
eira.vaananen@jns.fi

SDP

 

 

Parviainen Tiina

Viskaalintie 23 C 9
80230 Joensuu
050 414 2541
tiina.parviainen@siunsote.fi

Heinonen Eila

Kulhontie 72 as. 2
80260 Joensuu
0500 172 324
eila.heinonen@jns.fi

Kaup.hall.
edustaja

 

Hirvonen Jukka

Kutsetintie 12 E
81280 Uimaharju
050 528 9779
jukka.hirvonen@jns.fi

Välimäki Sampo

Nuorisovalt.
edustaja

Kontkanen Veeti
 

 

Päivitetty 07.03.2018