"...nuoria on kuultava heitä koskevissa asioissa."

- Nuorisolaki 8 §

Piccy13.jpg © Joakim Kärkäs 2013
_DSC4637.jpg
Piccy11.jpg © Joakim Kärkäs 2013

JÄSENET

Alla olevasta taulukosta löydät nuorisovaltuuston jäsenet, heidän luottamustehtävänsä, sekä sähköpostiosoitteensa.

JOENSUUN NUORISOVALTUUSTO 2015-2016

Nimi:

Erityistehtävä/lautakunta:

Sähköposti:

 
Honkanen Ville  Puheenjohtaja  ville.honkanen5@gmail.com
Lonkainen Heidi  I varapuheenjohtaja  heidi.lonkainen@hotmail.com
Pesonen Tiia  II varapuheenjohtaja  tiia_janina@suomi24.fi
Laakkonen Alina  Sihteeri  ankkanen00@gmail.com

Varsinaiset jäsenet:

Kähkönen Paavo  Varhaiskasvatus- ja koulutuslautakunta  paavokahkonen@hotmail.com
Hopiakangas Airik    azrexx@live.com
Välimäki Sampo  Sosiaali- ja terveyslautakunta (vara)  sampo.vali@hotmail.com
Issakainen Mari  Vapaa-aikalautakunta  matto1@suomi24.fi
Niemeläinen Samu
  • Vapaa-aikalautakunta (vara)
  • Varhaiskasvatus- ja koulutuslautakunta (vara)
 1342869@edu.pkky.fi
Jokiaho Tinja    jokitinja@hotmail.com
Laitinen Arttu    arttu.laitinen9@gmail.com
Seppänen Enja  Nuorisovaltuuston työvaliokunnan jäsen  enja97@msn.com
Ihanus Emilia  Sosiaali- ja terveyslautakunta  e.m.m.i96@hotmail.com
Kettunen Akseli
  • Nuorisovaltuuston ja oppilaskuntien kokousten puheenjohtaja
  • Rakennus- ja ympäristölautakunta
 aks.kettunen@gmail.com
Smura Laura    laura.smura@hotmail.com
Majoinen Piitu    piitum@gmail.com
Saranpää Emilia    emiliasaranpaa@gmail.com
Tuononen Meri    meri_lii@hotmail.com
Kosonen Noora    norskikosonen@gmail.com
Tanskanen Christa    christa.t@suomi24.fi

Varajäsenet:

Kyllönen Vilja    viljarh@gmail.com
Karppanen Topi    popi2010@live.fi
Piipponen Iida    kikkisipi@hotmail.com
Kärkkäinen Milla    karkkimilla@gmail.com
Miettinen Mikko  Kaupunkirakennelautakunta  97.mikko.miettinen@gmail.com
Pyykkö Tomi    tomi.pyykko@gmail.com
Antonov Maria-Katariina    maria.antonov98@gmail.com
Haarala Emmi    emmi.haarala@gmail.com
Venäläinen Julia  Kaupunkirakennelautakunta (vara)  julia.marianna@hotmail.com
Riitakangas Jenni    jenni_riitakangas@hotmail.com
Puranen Marike    marike.puranen@gmail.com
Räsänen Juho    juho.rasanen@kotikone.fi
Paksuniemi Riikka    riikka@paksuniemi.fi
Ronkainen Jenna    jennar_FI51@enoprogramme.org
Paakki Neea    neea.paakki@gmail.com
Tervonen Ninna    tervonen.joanna@gmail.com

 

 

YHTEYSTIEDOT

Ville Honkanen
Puheenjohtaja
Joensuun nuorisovaltuusto
Puh. 050 523 0906
ville.honkanen5@gmail.com


Jutta Kukkonen
Nuorisoasiamies
Puh. 050 349 5849

jutta.kukkonen@jns.fi


>Tarkemmat yhteystiedot